Myslete databázově, myslete v SQL!

Myslete databázově, myslete v SQL!
Klepnutím zvětšíte obálku

Cena 398 Kč

Objednat

Základní informace

Cílem knihy je napomoci vám nabýt uceleného databázového vzdělání. Napomoci pochopit, jak v reálné situaci strukturovat databázi do propojených tabulek, jak do těchto tabulek zapisovat a jak přemýšlet nad formulací SQL dotazů, když v datech vyhledáváte.

Publikace začíná na úrovni čtenáře, který má o databázích a jazyce SQL základní povědomí získané např. studiem předchozí autorovy knihy Databáze a SQL pro začátečníky. Vysvětluje propojování tabulek pomocí cizích klíčů, přibližuje základní otázky návrhu databáze, učí sestavovat komplexní SQL dotazy a v závěrečné části seznamuje s dalšími databázovými objekty a nástroji jako jsou indexy, transakce, uložené procedury či spouště.

V rámci výkladu můžete v detailu sledovat autorovo uvažování nad databázovými problémy a najít si tak svůj vlastní způsob přemýšlení. Skoro jako byste vedle něj seděli a on všechny myšlenky sdílel nahlas.

Po této učebnici sáhnete, ať už databáze a jazyk SQL studujete ve škole, používáte je v zaměstnání, vůči nim programujete anebo se zrovna hlásíte na pracovní pozici s požadovanou znalostí SQL.

Součást série

Kniha je druhým dílem série o databázích a jazyce SQL, bezprostředně navazuje na Databáze a SQL pro začátečníky.

Můžete ji studovat i bez předchozího studia publikace pro začátečníky, pokud jste základní znalosti této problematiky již dříve získali jinde.

Souhrnné informace

Autor: R.Vystavěl
251 stran, 170 obrázků, 170 výpisů
ISBN 978-80-908144-1-7
Vyšlo v lednu 2023