Databáze a SQL pro začátečníky

Databáze a SQL pro začátečníky
Klepnutím zvětšíte obálku

Cena 298 Kč

Objednat

Základní informace

Databáze jsou v počítačovém světě všudypřítomné. Najdete je v informačních systémech podniků, úřadů, škol, v internetových obchodech, v grafických, výpočetních či obchodních systémech. Znalost databází a neoddělitelně s nimi spjatého jazyka SQL tak patří k základní výbavě informatiků, ale nejen jich. Pracují s nimi programátoři i správci systémů a jejich znalost bývá nezřídka potřebná dokonce i na ekonomických pozicích větších firem.

Jak však začít, když je chcete studovat? Běžné knihy jako by byly psány pro ty, kdo již problematice rozumí. Postupují tak rychle, že se čtenář-začátečník ve výkladu brzy ztratí. A právě nedostatek knih o databázích a SQL na úvodní úrovni byl motivem vzniku knihy této. Jednotlivá témata zde najdete vysvětlena velice názorně a po malých krůčcích, tempem přiměřeným čtenáři, který se s oborem prvně seznamuje.

Kniha je organizována do podoby série řešených úloh, aby vás rychle vtáhla do akce, abyste si vše sami vyzkoušeli a o realizovaných úkonech a příkazech přemýšleli. Úlohy jsou vybrány tak, aby vás posunuly vždy o kousek dál, a ve většině případů odráží problémy řešené v reálné praxi zjednodušené na samé jádro.

Vzhledem k detailnímu výkladu je publikace vhodná jak pro výuku ve školách, tak pro samostudium.

Součást série

Na tuto knihu bezprostředně navazuje druhý díl série, učebnice Myslete databázově, myslete v SQL!, která zde získané znalosti posouvá na pokročilejší úroveň.

Souhrnné informace

Autor: R.Vystavěl
173 stran, 157 obrázků, 106 výpisů
ISBN 978-80-908144-0-0
Vyšlo v březnu 2021